Lokano gaisa vadu sistēma

 

 

Lokano gaisa vadu sistēma efektīvai mājas ventilācijai

Lokano gaisa vadu sistēmas priekšrocības:


- Lokanā gaisa vada diametrs ir tikai 75 mm, tāpēc montējot tos zem piekaramiem griestiem, pietiek, ja griestus nolaiž par 11 cm.

- Gaisa vadu ražošanai izmanto PE-HD smakas neizdalošus, antistatiskus, antibakteriālus materiālus.

- Nodrošināts sistēmas hermētiskums.

- Kolektoru sistēma garantē līdzsvarotu gaisa pieplūdi un novadīšanu.

- Gaisa vadus var iebetonēt grīdā.

- Vienkārša un ātra montāža.

- Gaisa ņemšanai no lauka un izvadīšanai laukā tiek izmantots uzputotā polietilēna gaisa vads – viegls, izolēts, antistatisks, izturīgs pret difūziju.


Kā piemēru piedāvājam standarta 200 m2 dzīvojamo māju, kuras konstrukcijas aizsardzībai un atbilstoša mikroklimata nodrošināšanai tiek uzstādīta mehāniskā ventilācijas sistēma ar augstas efektivitātes (>90%) rekuperatoru un lokano gaisa vadu sistēmu.

Ierīkošanas posmi


1. Pirms ventilācijas sistēmu ierīkošanas, telpas jāsadala zonās:

- gaisa pievadīšanas zona, kurā tiek nodrošināts nepieciešamais gaisa daudzums (viesistaba, ēdamistaba, guļamistabas);

- gaisa novadīšanas zona, no kuras jānovada liekais mitrums, smakas, cietās daļiņas u. c. piesārņojums (WC, priekšnams, virtuve, vanna, ģērbtuve);

- caurplūdes zona (kāpņu telpa, koridors).

Gaiss, plūstot no gaisa pievadīšanas zonas uz gaisa novadīšanas zonu nodrošina, ka smakas, liekais mitrums un citi piesārņojumi neiekļūst dzīvojamajās telpās un izvēdina caurplūdes zonu.

2. Pēc zonu sadalīšanas tiek aprēķināti nepieciešamie pievadāmā un novadāmā gaisa daudzumi (sabalansēti gaisa daudzumi).


3. Tiek izvēlēta rekuperatora uzstādīšanas vieta (vides temperatūrai jābūt >4°C), gaisa ņemšanas un izplūdes atveres. Āra gaiss tiek paņemts tur, kur ir labāka tā kvalitāte (saglabājot attālumu no notekūdeņu vietām, skursteņiem, gaisa izplūdes atverēm, atkritumu konteineriem, automobiļu stāvlaukumiem u. tml.).


4. Gaisa izplūde no gaisa padeves zonas jānodrošina arī pie aizvērtām durvīm. To var nodrošināt, atstājot horizontālās spraugas zem durvīm vai virs tām, pašās durvīs vai sienā uzstādot gaisa režģus.

 
 

5. Sistēmu var projektēt tā, lai visi gaisa vadi būtu ievietoti zem pirmā stāva piekaramiem griestiem. Pateicoties mazam gaisa vada ārējam diametram, griesti jāpazemina maks. par 11 cm. Gaiss uz otro stāvu tiek padots caur grīdas konstrukcijās iebūvēto speciālo gaisa sadalītāju.

Šādi uzprojektētā sistēma nemaz neietekmē interjeru otrā stāvā, ir funkcionāla un nodrošina nepieciešamo telpu gaisa kvalitāti.

Ventilācijas sistēmas sastāvdaļas:

- Āra režģis – gaisa ņemšanai un izplūdei

- Uzputotā polietilēna gaisa vads gaisa ņemšanai no lauka un novadīšanai laukā

- Augstas efektivitātes rekuperators

- Akustiskais gaisa vads, kas slāpē troksni

- Kolektora kastītes gaisa pievadīšanai un novadīšanai (pilda papildu trokšņa slāpēšanas funkciju)

- Lokans 75 mm diametra gaisa vads

- Difuzoru kastītes

- Pievadīšanas un novadīšanas difuzori