Siltas grīdas

Siltās grīdas
 

Siltās grīdas — iemītnieku labsajūtai

 

Kāpēc nepieciešamas apsildāmāsgrīdas?

  • Tās paaugstina komforta līmeni untelpā nodrošina vienmērīgu siltumu.


 

Tradicionālās apkures sistēmas arlokāliem apsildītājiem (piemēram, radiatoriem) telpā rada stipras konvektīvāsplūsmas, kas veicina apakšējo gaisa slāņu atdzišanu un augšējo sakaršanu.Daudziem taču ir pazīstama izjūta, ka it kā siltā telpā salst kājas.

Vienmērīgs siltums

Siltās grīdas ir interesantsizgudrojums. Pateicoties lielajam laukumam un salīdzinoši ne pārāk augstaitemperatūrai (ap 30 °С), šīs grīdas vienmērīgi sasilda telpas apakšējo daļu,tādējādi palīdzot īstenot dzīvē seno tautas gudrību: “Ja nevēlies slimot, turikājas siltumā, bet galvu aukstumā.” Siltās grīdas pasargā no saaukstēšanās, kasvar rasties kā no vēsuma, tā no pārkaršanas. Siltajai grīdai, kaut arī tānosacīti tiek uzskatīta par sildpaneli, nav augsta temperatūra, un uz gaisamitrumu tā atstāj minimālu iespaidu.

Pateicoties vājajām gaisaplūsmām, telpās ar apsildāmām grīdām rodas mazāk putekļu, un tās ir vieglākuzkopt. Tajās ir tīrāks gaiss, un līdz ar to — vieglāk elpot.

Ja ir vēlēšanās, apsildāmāsgrīdas var padarīt par galveno siltuma avotu mājoklī — radiatoru, konvektoruu.c. sildķermeņu vietā. Tajā pat laikā tās var kalpot arī tikai papildusapsildei.

 Uzbūve

Par siltuma akumulatoru kalpo 3—8cm betona slānis, ar kuru pārklāti sildelementi — siltā ūdens caurules.

Apsildes elementi tiek izvietotivienādā attālumā viens no otra, lai virsmas apsilde būtu vienmērīga. 

Lai iegūtu uz augšu vērstusiltuma plūsmu, caurules liek uz siltumizolācijas — putoplasta vai alumīnijafolija ar uzlīmētu sintētiska vai dabīga materiāla slāni.

Termoregulatoru iespējas

Vienmērīgas apsildesnodrošināšanai tiek uzstādīts adapteris, kas pieslēgts termoregulatoram, kasvada grīdas sasildīšanas procesu. Kad sasniegta vajadzīgā temperatūra, karstāūdens padeve tiek pārtraukta. Grīdas temperatūra parasti nepārsniedz 30—35 °С,taču vajadzības gadījumā tā var būt arī augstāka. Ja temperatūra noslīd zemnoregulētajiem iestatījumiem, tad automātiski atjaunojas apsildīšanas process.Daudzi termoregulatori spēj izpildīt dažādas vēlmes. Piemēram, uzsildīt grīdutīkamā temperatūrā vakarā stundu pirms jūsu pārnākšanas vai no rīta minūtesdivdesmit pirms celšanās. Atsevišķu modeļu regulatori izmēra ne tikai grīdas,bet arī gaisa temperatūru un darbojas atkarībā no to izmaiņām. Ja jūs atvērsietlogu, lai izvēdinātu telpu, sistēma reaģēs uz temperatūras pazemināšanos unieslēgs apkures režīmu.

Seguma izvēle

Maksimāla siltuma atdeve irgrīdām, kas klātas ar krāsns podiņiem vai keramikas plāksnēm, flīzēm,mazāka —linolejam u.c. materiāliem. Taču, pirms izmantot mākslīgo klājumu,jāpārliecinās, vai karsēšanas gadījumā no tā neizdalās cilvēkiem un mājdzīvniekiemkaitīgas vielas.

Diezgan slikts klājums ir koks,jo tas siltumā izkalst. Tiesa, šo procesu var līdz minimumam samazināt,pazeminot apsildes temperatūru. Bet vai tādā gadījumā apsildāmā grīda vispār irnepieciešama?

Ūdens apsilde

Ar ūdeni apsildāmo grīduierīkošana nav lēts prieks — kopējās izmaksas summējas no pamatkonstrukcijas,materiālu, apkures un grīdas seguma veida.

Ar ūdeni apsildāmo grīduhidroizolācija var būt apvienota ar siltumizolāciju. Grīdas izveides procesāaptuveni 5—7 cm biezā betona kārtā iestrādā cauruļvadus, pa kuriem plūstkarstais ūdens, bet virskārta tiek armēta ar dzelzs stiegrām.

Sistēmas

apraksts


Tehniskā

dokumentācija

KLIENTU IZPLATĪTĀKIE MĪTI PAR SILTAJĀMGRĪDĀM (no pieredzes)


1. Ierīkojot siltās grīdas telpā paceļas putekļi!

Mēs gan iesakām pret putekļiemcīnīties ar mitru lupatu, bet ja nopietni, tad šajā jautājumā cilvēki smagikļūdās, domājot, ka siltās grīdas strādā tāpat kā radiatori. Kas attiecas uzradiatoriem, tiek uzskatīts, ka siltais gaiss, ko izdala radiators, paceļputekļus, jo tie ir vieglāki par gaisa strāvojumu. Šie putekļi virzās garradiatoriem it kā uz augšu un nonāk pie griestiem. Tādā veidā putekļi cirkulēpa telpu it kā netraucējot cilvēkam. Savukārt, kas attiecas uz siltajām grīdām,tad vairums cilvēku maldīgi domā, ka līdzīgi kā radiators grīdas virsma pacelsputekļus pa visu telpas perimetru un nu gals būs klāt. Varam Jūs nomierināt un,nedaudz  atsvaidzinot fizikas zināšanas, atgādināt dažas patiesības. Ja noradiatora, kurš ir sakarsis līdz 50-70 grādiem, nākošais siltums arī var paceltputekli, tad grīdas virsma, kuras temperatūra ir tikai 23 – 25 grādi, tonoteikti nevar. Bet drošības labad tomēr pārejiet ar mitru lupatu, kas zina, janu tomēr...       

 

 

2. Siltās grīdas = āderes!

Bieži cilvēki nāk pie mums ar uzstādījumu – nu labi, pirmajā stāvāliekam siltās grīdas, bet otrajā, guļamistabās, nekādā gadījumā – es tačunegulēšu uz āderēm.

Šiem cilvēkiem mūsu atbilde ir pavisam vienkārša – viņiem vajadzētupameklēt kādu informāciju un palasīt literatūru par to, kas ir ādere, kā tārodas un cik daudz tad to patiesībā ir. Bet pats svarīgākais būtu saprast, kaādere ir enerģētiska vienība, kas nāk no zemes dzīlēm, un ka ūdens, kas cirkulēpa trubiņām, nekādi nevar tikt pielīdzināts āderei.

Bet ja nu Jūs nevarat piekrist augšminētajam un paliekat pie siltajāmgrīdām tikai pirmajā stāvā, tad jūs tik un tā esat ķezā, jo vadoties pēc āderuteorijas, arī otrajā stāvā Jums no tām neizvairīties – kā zināms, tad āderuiedarbība būtu jūtama arī desmitajā stāvā, ja uz tām gulēsiet virsū.

 

3. Siltās grīdas = diskomforts!

Vel viens bieži sastopams stereotips par siltajām grīdām ir apgalvojums, kauz tām cilvēks jūtas kā uz cepešpannas un ka veciem cilvēkiem no tām tirpst unpampst kājas.

Šeit jāatzīst, ka dažkārt tā gadās un it īpaši to izjūt jūtīgāki cilvēki.Taču mēs varam atspēkot šo sūdzību ar faktu, ka visbiežāk šajos gadījumossiltās grīdas ir nepareizi ierīkotas vai nu cilvēku nezināšanas vaineprofesionalitātes dēļ. Visbiežāk šāda veida grīdas ir ierīkotas ar virsmastemperatūru 26 - 28 grādi. Šādai temperatūrai būtu jābūt vannas istabā, laiizkāpjot no vannas būtu patīkami silta grīda. Savukārt telpās, kur ikdienājāuzturas visvairāk, grīdas virsmu temperatūra nedrīkst pārsniegt 24 grādus.Šādu temperatūru ar ķermeni nevar sajust. Faktiski, grīdas šķitīs pat vēsas.Pie šādi ierīkotām grīdām kājas nedz pamps, nedz tirps, nedz būs jūtamsdiskomforts.

Un tas ir tieši tā, kā mēs ierīkojam siltās grīdas saviem klientiem.

Priekš katras privātmājas tiks inviduāli veikti aprēķini,kā arī atbilstošipiemeklēta vadības automātika.