Siltumsūknis-Klientu jautājumu tops 20 !!!

Posted by admin 18.06.2016 0 Comment(s) KLIENTA ABC,

 

      Visbiežāk Klientu Uzdotie jautājumi.

Kur siltumsūknis ņem enerģiju apkurei?

Siltumsūknis enerģiju ņem no apkārtējās vides. Tā ir saules enerģija, kas katru gadu atjaunojas.

Kāds ir siltumsūkņa lietderības koeficients?

Lietderības koeficients siltumsūkņa gadījumā ir skaitlis, kas rāda cik kW siltumenerģijas varam iegūt patērējot tā darbībai 1 kW elektroenerģijas. Jaunākajos siltumsūkņu modeļos tas var būt pat 5 un augstāks. Tas nozīmē, ka teorētiski iespējams iegūt 5 kW siltumenerģijas patērējot 1 kW elektroenerģiju. Tomēr reāli, ņemot vērā arī cirkulācijas sūkņu patērēto un to, ka ne vienmēr temperatūras režīmi ir optimāli, zemes siltumsūkņu lietderības koeficients svārstās ap 3.

Cik liela zemes platība nepieciešama horizontālā kolektora ierakšanai?

Ir vairāki kolektora ieguldīšanas veidi. Vispārinot var teikt, ka 1 apkurināmās mājas kvadrātmers prasa 3 līdz 4 kvadrātmetrus teritorijas kolektora izvietošanai. Tomēr, ja brīvās teritorijas nav tik daudz pastāv arī citi veidi.

Kāda veida siltumsūkņus mēs piedāvājam?

Siltumsūķņus iedala pēc tā no kurienes tie ņem enerģiju un ko silda. Mēs uzstādam apkures iekārtas, kas enerģiju ņem no apkārtējā gaisa un silda apkures un patēriņa ūdeni –  tie ir gaiss/ūdens siltumsūkņi un siltumsūkņus, kas enerģiju ņem no zemes vai ūdens un tāpat silda apkures un patēriņa ūdeni – zemes siltumsūķņus.

Vai siltumūknis strādā nepārtraukti?

Nē siltumsūknis strādā tik cik nepieciešams, lai uzturētu Jūsu uzstādītos apkures temperatūras parametrus.

Cik jaudīgs siltumsūknis nepieciešams?

Tas cik jaudīgs siltumsūknis nepieciesams ir atkarīgs no tā kādu temperatūru vēlamies uzturēt mājā un no tā cik liels ir siltā ūdens patēriņš. Dzīvojamo ēku apkures projektos rēķina cik daudz siltumenerģijas ir jāpievada konkrētai ēkai, lai pie  mīnus 20 grādiem ārā iekštelpās uzturētu temperatūru plus 20 grādi. Jaunbūvēs, ja nav pārāk daudz stiklotu sienu, vidējā enerģijas nepieciešamība ir 50 W uz kvadrātmetru. Visprecīzāk nepieciešamo siltumsūkņa jaudu konkrētai ēkai noteiks speciālists.

Cik maksā siltumsūkņa apkures ierīkošana?

Siltumsūkņa apkures ierīkošanas izmaksas ir atkarīgas no daudz dažādiem faktoriem. Visprecīzāk izmaksas konkrētai ēkai noteiks speciālists.

Kāpēc siltumsūkņa apkuri izdevīgāk ierīkot ar siltajām grīdām?

Grīdas apkurei nepieciešama zemāka siltumnesēja temperatūra nekā radiatoriem, tāpēc strādājot ar grīdas apkuri siltumsūknis ir efektīvāks nekā ar radiatoriem. Tas nozīmē, ka apkure maksās lētāk.

Vai siltumsūknis spēj nodrošināt arī silto ūdeni?

Jā, siltumsūknis pinībā nodrošina vajadzību pēc siltā ūdens.

Vai telpai, kurā uzstāda siltumsūkni, ir speciālas prasības?

Nē, telpai, kur tiek uzstādīts siltumsūknis nav speciālu prasību. Vēlams, lai tur nebūtu paaugstināts mitrums un ziemā temperatūra nekristu zem + 12 grādiem.

Cik vietas aizņem siltumsūknis un cik lielai telpai jābūt siltumsūkņa uzstādīšanai?

Pats siltumsūknis kopā ar 180 litriem siltā ūdens aizņem mazāk par 1 kvadrātmetru, ja siltā ūdens rezerve nepieciešama lielāka kā 180 litri vēl tikpat aizņem attiecīgs ūdens sildītājs. Lai varētu to ērti uzmontēt un pēc tam pieiet un apkalpot, iekārtas priekšā un labajā jeb kreisajā pusē būtu vēlams tam atvēlēt pietiekami  lielu telpu.

Vai siltumsūknim ir nepieciešama speciāla apkope?

Nē, nekāda speciāla apkope tam nav nepieciešama. Tomēr ņemot vērā, ka iekārta ir samērā komplicēta, būtu vēlams, lai vismaz vienreiz gadā kompetents speciālists veiktu tā apsekošanu un nepieciešamības gadījumā veiktu attiecīgus apkures sitēmas un siltumsūkņa profilakses vai regulēšanas darbus.

Kas notiek ja pazūd elektrība?

Ja pazūd elektrība siltumsūknis pārstāj darboties. Atjaunojoties elektrības padevei tā darbība atjaunojas. Būtu jāseko tam, lai siltumsūkņa barošanā netiktu mainīta fāzu secība, jo pretējā gadījumā iekārtas kompresors var iziet no ierindas.

Vai virs siltumsūkņa kolektora var stādīt augus? Vai zemes kārta ap kolektoru var sasalt (vēls pavasaris, zāle nav sazaļojusi, koki nezied utt.)?

Siltumsūknis apkures temperatūras ražošanai izmanto zemē ap ierakto kolektoru akumulēto saules enerģiju, dzesējot grunts virsmu pāris metru dziļumā. Augsnes siltuma zaudējums ir relatīvi mazs. Augsnes temperatūra ap kolektoru viena metra dziļumā sasalst līdz – 4 C. Grunts visvairāk atdziest no janvāra līdz martam. Jau pirmo atkušņu un lietus ūdens augsnei atņemto siltumu nogādā atpakaļ. Ja grunts kolektora novietojums pareizi aprēķināts un tas pareizi uzstādīts, ar acīm nevar saskatīt atšķirību starp teritorijām ar zemes kolektoru un bez tā.  Nepareizi uzstādīts un nepareiza garuma kolektors var izsaukt arī t.s. vēlo pavasari. Arī kokus grunts atdzišana, ko izsauc pareiza garuma un pareizi uzstādīts kolektors, neietekmē.

Cik ilgā laikā atmaksājas siltumsūknis?

Lai noteiktu vai siltuma sūknis atmaksājas tas jāsalīdzina ar kādu citu sistēmu, piemēram, ar šķidrā kurināmā, gāzes, granulu malkas u.c. apkures sistēmu.
Salīdzinot izdevumus nevajadzētu aizmirst par dūmvada izbūves, metāla durvju un katlumājas lieluma izmaksām. Katrs dzīvojamās ēkas  kvadrātmetrs izmaksā ievērojamu summu. Siltumsūknim nepieciešami tikai pāris kvadrātmetri. Pārējo kurināmo katlumājai vismaz četras reizes vairāk.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties precīzi nepieciešamās jaudas siltumsūkni?

Dzīvojamā ēkā siltuma vajadzību sedzot 100% ar siltuma sūkņa jaudu, var būtiski ieekonomēt sūkņa ekspluatācijai nepieciešamos līdzekļus. Ja Jūs siltuma pieprasījumu ar siltuma sūkni nodrošiniet tikai par 70% , ļoti grūti sasniegt labu gada vidējo ekonomijas rādītāju. 100% siltuma sūkņa izmantošana attaisnojas arī tāpēc, ka mazliet jaudīgāks sūknis izmaksā tikai par 6-7% vairāk. Jāņem vērā, ka pat visjaunākās paaudzes siltuma sūkņu kompresoriem aprēķinātais darba ilgums ir 100 000 darba stundas. Ja siltumsūknis izvēlēts pareizi,  šo resursu pietiks vismaz  25 gadiem. Ja uzstādat siltuma sūkni, kas sedz tikai 70% no maksimālās jaudas, kompresoram jādarbojas vairāk stundu un aprēķinātais darba resurss tiek ātrāk izsmelts. Nodrošinot visu enerģijas pieprasījumu ar siltuma sūkni, neradīsies problēmas ar apkuri un silta ūdens nodrošinājumu pat ekstremālās situācijās pie zemām temperatūrām pat zem 20 grādiem.

Leave a Comment