Siltumsūknis. Kas ir siltumsūknis?

Posted by admin 17.06.2016 0 Comment(s) KLIENTA ABC,

Siltumsūknis ir apkures iekārta, kura siltuma ražošanai izmanto mums apkārt esošajā vidē - augsnē, ūdens krātuvēs, dziļurbuma ūdenī un gaisā akumulēto saules enerģiju. Var teikt, ka siltumsūknis darbojas tāpat, kā ledusskapis, tikai otrādi - ledusskapis pārvieto siltumu no iekšienes uz āru, bet siltumsūknis - no āra uz iekšu. (Detalizētu informāciju par darbības principu skat. šeit. Šī enerģija var tikt izmantota apkurei un patēriņa ūdens sildīšanai, nodrošinot labi vadāmu, stabilu apkures sistēmu, kas darbojas visu gadu.

Visvairāk izplatīti siltumsūkņu veidi ir zemes kolektors, ģeotermālais urbums un atklātās ūdenskrātuves kolektors.

Zviedrijā 95% jaunbūvju apsilda siltumsuķņi.
Ir pieejami tādi siltumsūkņu modeļi, kuri var strādāt kā uz apkuri, tā arī uz dzesēšanu vasaras laikā.

Siltuma sūknis kompresoru un cirkulācijas sūkņu darbināšanai izmanto elektroenerģiju.

Atkarībā no izmantojamā siltuma avota un apkures sistēmas veida sistēma ražo trīs līdz piecas reizes vairāk siltuma enerģijas, nekā pati patērē elektroenerģiju. Siltuma ražošana notiek bez degšanas procesa, nerodas pelni, dūmi vai videi kaitīgas gāzes. Kurināmo nav nepieciešams iegādāties vai transportēt. Siltuma enerģijas ražošanas efektivitātes koeficients labāko risinājumu gadījumā jau pašlaik ir salīdzināms ar t.s. salīdzinošiem nākotnes enerģijas apkures elementiem.

Piedāvājam siltumsūkņus ar iebūvētu karstā ūdens boileri 150 /180 litru, kā arī ar atsevišķi stāvošu, tilpumā 200-1000 l.
Ārējā loka un apkures sistēmas cirkulācijas sūkņi, vadības automātika ir integrētas iekārtā.
Katlu mājā ir nepieciešams tikai pieslēgt cauruļvadus: apkures, ārējā loka, karstā un aukstā ūdens.

Iekārta aizņem maz vietas, tai ir patīkams dizains un skaņas līmenis ir salīdzināms ar sadzīves ledusskapja darbībā izdalīto.

Montāžas darbi neprasa daudz laika un pūļu. Iekārtas tiek ražotas, pielietojot gadiem pārbaudītus risinājumus, tāpēc var apgalvot, ka Jūsu siltummezgls ir samontēts rūpnīcā, atbilstoši ISO 9001 noteikumiem.
 

Leave a Comment